Klimaat

Het klimaat in Belém

Luchttemperatuur, wind op 10 m, zonuren en regen, maand na maand. Gemiddelden 2016-2025. Dit is geen reisverwachting.

Het jaar

De lucht is 18 °C of warmer van mei tot oktober.

  1. 12°

    jan

  2. 13°

    feb

  3. 13°

    mrt

  4. 15°

    apr

  5. 18°

    mei

  6. 20°

    jun

  7. 22°

    jul

  8. 23°

    aug

  9. 21°

    sep

  10. 19°

    okt

  11. 15°

    nov

  12. 13°

    dec

Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Lucht (°C)11,712,513,415,418,120,222,322,721,21914,812,7
Zon (u)232236300330384398414386332281225229
Regen (mm)6757746840164131739084
Wind (kn)7,37,27,97,37,57,57,67,66,86,66,86,9
Vlagen (kn)20,520,823,522,622,622,722,92321,420,520,620,2
Water (°C)14,714,51516,717,61919,719,518,618,817,615,6

Gemiddelde wind op 10 m, in knopen. De vlagen zijn het gemiddelde van de dagelijkse pieken.

Watertemperatuur, gemiddelden 2022-2026. Dit is niet de reeks 2015-2024.

De seizoenen

  • Lente

    maart – mei

    16°·338 h·61 mm

    7,6 kn·Water 16°

  • Zomer

    juni – augustus

    22°·399 h·7 mm

    7,6 kn·Water 19°

  • Herfst

    september – november

    18°·279 h·65 mm

    6,7 kn·Water 18°

  • Winter

    december – februari

    12°·232 h·69 mm

    7,1 kn·Water 15°