Klimaat

Het klimaat in Formentera

Luchttemperatuur, wind op 10 m, zonuren en regen, maand na maand. Gemiddelden 2016-2025. Dit is geen reisverwachting.

Het jaar

De lucht is 18 °C of warmer van mei tot november.

  1. 14°

    jan

  2. 14°

    feb

  3. 15°

    mrt

  4. 16°

    apr

  5. 18°

    mei

  6. 22°

    jun

  7. 25°

    jul

  8. 26°

    aug

  9. 25°

    sep

  10. 22°

    okt

  11. 18°

    nov

  12. 16°

    dec

Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Lucht (°C)1413,914,515,718,422,325,326,124,521,81815,5
Zon (u)267256313326392402425387327301250248
Regen (mm)4524443718831738526238
Wind (kn)12,811,21311,19,28,58,58,69,39,81311,8
Vlagen (kn)24,922,124,722,218,617,517,717,919,620,424,923
Water (°C)15,914,915,417,119,823,827,328,126,623,720,217,5

Gemiddelde wind op 10 m, in knopen. De vlagen zijn het gemiddelde van de dagelijkse pieken.

Watertemperatuur, gemiddelden 2022-2026. Dit is niet de reeks 2015-2024.

De seizoenen

  • Lente

    maart – mei

    16°·344 h·33 mm

    11,1 kn·Water 17°

  • Zomer

    juni – augustus

    25°·405 h·9 mm

    8,5 kn·Water 26°

  • Herfst

    september – november

    21°·293 h·51 mm

    10,7 kn·Water 24°

  • Winter

    december – februari

    14°·257 h·36 mm

    11,9 kn·Water 16°